пʼятниця, 15 березня 2019 р.

"WELCOME TO THE UK"



Відкритий урок з англійської мови в рамках атестації

Дата проведення: 28 лютого 2019 року 
Тема : Welcome to the UK
Клас: 9
Вчитель: Шепель Наталія Василівна









середа, 13 березня 2019 р.

It's interesting to know


Bring out your green! St. Patrick’s Day - observed every March 17 - is packed with parades, good luck charms, and all things green. The event started as a religious holiday, but over time it’s become a celebration of Irish culture.
CELEBRATED SAINT
St. Patrick might be the patron saint of Ireland - but he didn’t always live in Ireland. Patrick was born in Britain in the fourth century and didn’t arrive in Ireland until he was 16 years old, when he was sent to work in the country.
 After he arrived in Ireland, Patrick became interested in Christianity and started teaching others about the religion. He is said to have converted many of the country’s residents to Christians, and now St. Patrick's Day is celebrated on the day Patrick supposedly died.
MYTHS BUSTED
St. Patrick was a real person, but some of the traditions associated with him and the holiday are actually myths. For instance, you’ll often see the four-leaf clover on St. Patrick’s Day. However, according to legend, Patrick used a three-leaf clover, or shamrock, as part of his teachings. Even though it's possible for a shamrock to grow a fourth leaf, a four-leaf clover is just considered a symbol of good luck.
 Another legend says that Patrick chased all the snakes out of Ireland. The problem? These creatures never actually lived in the country. In fact many animals found throughout Europe and North America don’t live on the island of Ireland—the ocean keeps the critters away.
GOING GREEN
The fact that Ireland is an island—as well as green with leafy trees and grassy hills—means that the nation is sometimes called the Emerald Isle. But the color that people originally associated with St. Patrick was blue! (Some ancient Irish flags even sport this color.) Green was finally introduced to St. Patrick’s Day festivities in the 18th century, when the shamrock (which is, of course, green) became a national symbol. Because of the shamrock’s popularity and Ireland’s landscape, the color stuck to the holiday.


вівторок, 12 березня 2019 р.

Як вчити англійську


              Корисні поради, які можуть стати в нагоді тим,                        хто вивчає англійську мову
НЕ БІЙТЕСЯ ГОВОРИТИ
Найбільша проблема, з якою стикаються більшість людей при вивченні мови, це їх власний страх. Вони бояться, що скажуть що-небудь неправильно, або, що вони безглуздо виглядатимуть, і тому вони зовсім не розмовляють іноземною мовою. Цього не варто робити. Найшвидший спосіб вивчити що-небудь — це вправлятися в цьому, знову і знову, поки не вийде, як треба. Як і у будь-якій справі, для вивчення англійської потрібна практика. Не дозволяйте страху завадити вам в досягненні вашої мети.
ВИКОРИСТовуйте  УСІ ДОСТУПНІ ЗАСОБИ
Навіть якщо ви вивчаєте англійську на курсах або в школі, ніщо не заважає вам займатися додатково в позаурочний час. Якщо ви використовуєте якомога більше доступних вам засобів, ви вчитимитися швидше. Існує багато різних способів для вивчення і вдосконалення мови, не треба обмежувати себе тільки деякими з них. Інтернет — чудове джерело, де можна отримати фактично все, і він просто незамінний для тих, що вивчає англійську. Також можна скористатися послугами репетитора, який допоможе вам вдосконалити ваші знання.
ОТОЧІТЬ СЕБЕ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Чудовий  спосіб вивчення іноземної мови  створити іншомовне середовище. Робіть замітки  англійською, розкладіть у себе в кімнаті книги на англійській, слухайте радіопередачі, дивіться новини, фільми, телебачення на англійській. При кожній нагоді говоріть  англійською зі своїми друзями. Чим більше ви оточите себе англійською, тим швидше ви вчитиметеся, і тим вірогідніше, що ви почнете «думати англійською».
ДИВІТЬСЯ ФІЛЬМИ І ТЕЛЕБАЧЕННЯ НА АНГЛІЙСЬКІЙ
Такий спосіб вивчення мови не просто веселіший, він ще й ефективніший. За рахунок перегляду англійських фільмів (особливо з субтитрами), ви зможете розширити свій словниковий запас, і навчитися плавності мови акторів. При прослуховуванні новин також можна почути різні акценти.
СЛУХАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ МУЗИКУ
Музика може бути дуже дієвим способом вивчення мови. Більше того, музика часто використовується для поліпшення навичок сприйняття мови. Але краще всього — знайти слова до пісень, які ви слухаєте, і намагатися читати їх разом з тим, хто співає. В Інтернеті є  сайти, на яких можна знайти слова до пісень. Таким чином можна тренувати навички сприйняття мови і читання в одночасно. А якщо вам ще й подобається співати — будь ласка.
ЗАЙМАЙТЕСЯ  вивченням мови ЯКомога ЧАСТІШЕ
Тільки за рахунок вивчення граматики, поповнення словникового запасу і виконання вправ, можна по-справжньому удосконалити знання будь-якої мови.
РОБІТЬ ВПРАВИ І ПРОХОДЬТЕ ТЕСТИ
Не багатьом подобається робити вправи і проходити тести. Проте за рахунок вправ і тестів можна дійсно удосконалити знання англійської. Однією з причин для виконання вправ і тестів є те, що таким чином можна встановити критерій, з яким можна буде звірятися в майбутньому. Частенько саме за рахунок порівняння результатів пройденого учора тесту з результатами тесту, пройденого місяць тому або шість місяців тому, можна дізнатися, як багато нового ви вивчили.
РОБІТЬ АУДІОЗАПИСИ СВОЄЇ МОВИ
Нікому не подобається свій власний голос у записі, але, як і у випадку з тестами, час від часу корисно порівнювати записи. Ваші успіхи можуть справити на вас несподівано хороше враження, і  ваш голос на записі вже не доставлятиме таких незручностей.
СЛУХАЙТЕ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ
Під цим мається на увазі, наприклад, розмова по телефону, або прослуховування радіопередач, аудіокниг, або компакт-дисків англійською мовою. Таке прослуховування відрізняється від прослуховування телебачення або фільмів, тому що у такому разі не видно людину, яка говорить. Багато тих, що вивчають мову говорять, що однією з найскладніших речей для них є розмова по телефону, і єдине, що у такому разі буде ефективним — це практика.

Успіхів Вам!


Безкоштовні ресурси для вивчення англійської

BBC Learning English - можливість вивчати британську англійську мову з рівня lower intermediate (нижче середнього). Безліч напрямків, відео та аудіо матеріалів з текстівкою і транскрипцією. Один з розділів присвячений конкретно для роботи над вимовою. Курс 6 Minute English - шестихвилинні ролики на різні теми один з найпопулярніших серед користувачів.

Livemocha - це справжнісінька соціальна мережа для вивчаючих іноземні мови. Livemocha - спільнота ентузіастів: вчителі, лінгвісти і, звичайно, всі хто просто вивчає іноземну мову. Члени спільноти допомагають один одному вчитися. Виконали завдання - носії мови виправлять помилки. Також є практика обміну текстовими повідомленнями. Відео або аудіо-чат забезпечать кращу практику. Можете знайти напарника: ви вчите англійську, а йому допомагаєте у вивченні російської і все це в режимі реального часу.

Bussu. На цьому ресурсі теж можна знайти англомовного співрозмовника, до речі, крім англійської та російської тут можна вивчати ще 10 мов. На ресурсі велика кількість уроків для запам’ятовування лексики, постановки вимови та інших аспектів вивчення мови. Також, як і на Livemocha, ваші вправи перевірятиме носій мови, а ви, у свою чергу, його. Добре опрацьовано додаток для iOS та Android.

LinguaLeo - напевно, самий захоплюючий ресурс як для дорослих, так і для дітей. Величезна бібліотека відео, аудіо і текстових матеріалів. Тематичні курси, особистий словник з озвученням. Набір тренувань: аудіювання, кросворди, переклад слів. Нудьгувати не доведеться. З журналу розвитку ви можете дізнатися свій реальний і можливий прогрес у вивченні мови. Випущені програми для iOS і Android - займатися можна в будь-який час і де завгодно.

Duolingo - сайт сподобається навіть дітям. Пропонуються численні письмові уроки та диктанти. Розділ для практики вивченої лексики, за один курс ви можете вивчити до 2000 слів. У міру проходження уроків користувачі паралельно допомагають переводити веб-сайти та інші документи. Крім сайта існують програми для iOS і Android.

ESLPod - жива американська англійська мова, багато подкастів, які охоплюють всі сфери життя, завжди присутній гумор. Лексика за рахунок методу подачі досить легко засвоюється і закріплюється.

Lang8 - ви можете опублікувати для перевірки будь-який матеріал: твір, запис для блогу чи домашнє завдання. Все це буде перевірено носіями мови, зареєстрованими на сайті. У подяку, ви можете перевіряти їх вправи з російської мови.

Engvid - відеоуроки англійської мови. Усі записи розділені за категоріями в залежності від рівня знання мови і об’єднані за тематикою - можна дивитися уроки для підготовки до іспитів або уроки, що пояснюють конкретні аспекти граматики.

Exam English
 - це супер сайт для тих, хто готується до міжнародних мовних іспитів IELTS, TOEFL та до інших. Також ви зможете пройти онлайн тести і визначити свій рівень англійської на даний момент.

Loyalbooks - має більше 7000 безкоштовних аудіокниг англійською мовою. Завантажуйте вподобану книгу, слухайте в дорозі на роботу, додому, в будь-яку вільну хвилину і вчіть мову.



Вітаємо з перемогою!


 Вітаю ученицю 9 класу Мартинюк Ольгу, яка зайняла ІІ місце в обласному  етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки «Космічні фантазії»!




пʼятниця, 1 березня 2019 р.

ЗНО-2019



ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.
Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.
Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.
Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.
Результати зовнішнього оцінювання використовуються:
·         для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
·         як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
·         для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.
Результати з певного навчального предмета визначаються за:
·         рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
·         критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.
Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.
Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:
·         з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
·         з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.
Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.        
                                                                                                  
ЗНО з англійської мови
Випускники закладів загальної середньої освіти 2019 року можуть обрати англійську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів.
Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року, які обрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. Для тих, хто вивчав англійську мову на стандартному або академічному рівні, в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17–32 частини «Читання», №39–43, №49–53 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо». Для тих, хто вивчав англійську мову на профільному рівні використовуватиметься тестовий бал отриманий за виконання усіх завдань тесту.                      Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 19 червня 2019 року.